1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

فهرست محصولات

بررسی وضعیت سفارش


شماره فاکتور :

نظرات مشتریان

پنج شنبه, 15 مرداد 1394 ساعت 13:47

آموزشگاه حيوانات

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

tranings

آیا برای نگهداری سگ در کنار انسان نیاز است که این حیوان آموزش ببیند؟

چند سالی است که در کشور ما ایران و بخصوص در پایتخت تهران بزرگ فرهنگ نگهداری از سگ متولد گشته و جای خشنودی است که خیلی به سرعت این فرهنگ نوپا در حال رشد کردن و قد کشیدن می باشد و باز جای خوشحالی است یک سری از رفتارهای زشت و غیر انسانی که نشأت گرفته از خرافه پرستی و کم سوادی اقشاری از مردم می بود به شدت رو به کاهش است و سرعت این کاهش بسیار چشمگیر می باشد.

از آنجایی که خداوند بزرگ در وجود این حیوان باوفا (سگ) هوشی سرشار و بالاتر از اکثر حیوانات قرارداده است این توانایی باعث گشته هرروزه و هر چه بیشتر این حیوان به انسان و جوامع انسانی بیشتر نزدیک شود و این امر باعث شده مورد استفاده انسان قرار گیرد تا حدی که نقش بسیار کلیدی در زندگی انسان ایفا کند. همزیستی انسان و سگ و به کارگیری این حیوان توسط انسان برمی گردد به قرنها پیش تا جایی که نقش این حیوان در کنار انسان بر دیوار قارهای ما قبل تاریخ دیده شده است که مربوط به انسانهای اولیه می باشد.

امروزه با پیشرفت علم و بالارفتن سطح آگاهی مردم از نوع آناتومی و رفتارهای نژادهای مختلف سگ و پرورش و اصلاح نژاد علمی این حیوان انسان توانسته است با آموزش صحیح و پشتکار در آموزش کارآمد و البته رفتار شناسی دقیق از این حیوان در کارهای بسیار زیادی استفاده های بسیار مفید و عمدتاً کلیدی بنماید و در انجام کارهایی که از انسان بر نمی آید و یا برای انسان بسیار خطرناک می باشد می توان با آموزش علمی و صحیح از سگ بهره های بسیار مفید و کارآمدی گرفت که بعنوان مثال می شود به سگهای پلیس، کاشف مواد مخدر، کاشف مواد منفجره و بمب، سگهای آتش نشان، سگهای زنده یاب و امداد رسان اشاره کرد.

آیا واقعاً نگهداری از سگ که به هرحال یک حیوان می باشد در خانه های ما ایرانی ها که مردم پاکیزه و مذهبی می باشیم و نظافت یکی از ارکان اصلی دین ما می باشد ممکن است؟

جواب قاطعانه «بله» می باشد

اما این سئوال پیش می آید که چطور؟

همانطور که گفته شد با بهره مندی از هوش بسیار زیاد این حیوان و شناختن رفتارهای مختلف این حیوان می توان در جهت همزیستی سگ در کنار انسان خصوصاً در جوامع شهری و خانه های آپارتمانی آموزشهای بسیار کارآمد و ساده ولی صدالبته مفید و درست به این حیوان آموخت که باعث شود انسان و سگ هرچه راحتتر بتواتنند درکنار هم همزسیتی داشته باشند.

به زبان ساده تر می بایست با بکار گیری علم آموزش سگ و مهمتر از آن داشتن تجربه هرچه بیشتر در زمینه آموزش سگ زبانی مشترک بین انسان و سگ ایجاد گردد که راه استفاده از این زبان را باید مربی به حیوان و صاحب حیوان آموزش دهد.

امروزه با آموزش چند فرمان و یاد دادن جای مناسب دستشویی به سگ و آشنا کردن حیوان با کلمات نفی «نه» و «نکن» البته در سن مناسب سگ، تا حد زیادی این حیوان آمادگی برای همزیستی با انسان را بدست می آورد.

این دوره آموزشی را «دوره مقدماتی آموزش» می نامند و بهترین سن برای آموزش این دوره به سگها بین سن 3 تا 6 ماهگی تعریف گردیده است. این دوره آموزشی در همه نژادها به یک شکل و یکسان می باشد. و اگر بخواهیم مثالی زده باشیم مثل دوره دبستان ما انسانها است که در آن با حروف الفبا آشنا می شویم و همانطور که می دانید لازمه داشتن سواد همانا حروف الفبا می باشد و نتیجه می توان گرفت که دوره مقدماتی آموزش بسیار بسیار بسیار مهم می باشد زیرا در این دوره به سگ آموزش می دهیم که برای حفظ بقای زندگی اش که همانا غذا و تولید مثل می باشد می بایست تحت هر شرایطی از صاحب خود فرمانپذیری صد در صد داشته باشد تا اجازه ادامه بقا به او داده شود که این روش آموزشی را آلفا پذیری می نامند.

در صورت نياز به آموزش حيوان خانگي خود ميتوانيد با ما تماس حاصل فرماييد.

بازدید 2512 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 مرداد 1394 ساعت 13:47
محتوای بیشتر در این بخش: « پرسش و پاسخ آرايشگاه حيوانات »