1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

فهرست محصولات

بررسی وضعیت سفارش


شماره فاکتور :

نظرات مشتریان

پنج شنبه, 15 مرداد 1394 ساعت 14:10

آرايشگاه حيوانات

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

arayesh

آراستن سگ بسیار فراتر است از فقط زیبا نمودن آن. آراستن باعث بهبود وضعیت روانی ، رفتاری سگ شده و برای سلامت و بهداشت آن امری است بسیار مهم و مهمتر از همه باعث محافظت از شما و افراد خانواده می شود.

چگونه آراستن باعث بهبود وضعیت روانی سگ می شود؟

در اوایل شروع فصل بهار ، آرایشگاه های حیوانات پر از صاحبان سگهایی می شود که بعد از گذشت یک فصل طولانی زمستان سگهایشان کثیف ، با موهایی سنگین ، چرب و گره خورده و برخی از آنها به علت درد در پنجه هایشان بدلیل ناخنهای بلند حتی به درستی نمی توانند راه بروند. آنها چشمهایی کثیف و غیر قابل دیدن داشته و داخل گوشهایشان سیاه و مسدود می باشد. تمامی این پیشامدها به علت غفلت صاحب سگ در طول فصل زمستان است. بعد ازآانکه این سگها تمیز و آراسته می شوند تحولی حیرت انگیز در آنها رخ می دهد. نه تنها آنها به شکل یک سگ جدید در می آیند بلکه همانند یک سگ جدید نیز رفتار می کنند. درست مانند آن می ماند که زندگی به آنها برگشته و بسیار خوشحالند. افزایش انرژی مثبت روانی. حمامی داخ پر از کف برای از بین بردن جرم ها و حشرات ، درمانی است برای پوست خشک ، خارش دار و ملتهب که اغلب نتیجه غفلت می باشد.

بهبود وضعیت روانی توام است با خصوصیات رفتاری بهتر. سگهایی که احساس بهتری داشته باشند خوشحال تر بوده و عموماً رفتاری دوستانه تر ، پر انرژی تر و قابل پیش بینی خواهند داشت. بطور مثال، سگی که موهای دور چشمش بسیار بلند شده به حدی که جلوی دید او را گرفته ، تبدیل به سگی خشن یا ترسو می شود زیرا بخوبی قادر به دیدن نیست ، بنابر این او احساس خطر کرده و به خود حالت دفاع می گیرد و همانند گذشته سگ فعالی به نظر نمی رسد. شما می توانید خودتان را جای او قرار دهید. مثال دیگری که لازم به ذکر است ، سگی است که ناخنهایش بلند شده، ممکن است قبلاً سگی فعالتر و پر انرژی تر بوده زیرا به راحتی قادر به دیودن و پریدن بدون احساس در بوده. ولی اکنون به آرامی راه رفته و احساس ناراحتی می کند و اکثر اوقات می نشیند. در هر دو مورد سگ می تواند دچار افسردگی و سستی در زندگیش شود. این تغییرات می تواند او را به سگی خشن ، تحریک پذیر و غیر قابل پیش بینی تبدیل کند.

آراستن و بهداشت به همان میزان که برای سگ مهم می باشد برای شما نیز مهم است. با برس کشیدن درست موهای مرده و کثیف بیرون آورده می شود. در صورتی کهاین موها و کثیفی ها در بدن سگ باقی بماند محلی می شود برای تجمع باکتری و انگلها( از قبیل کک و کنه). این انگلها به انسان نیز سرایت کرده و باعث مریضی آنها نیز می گردد. کک ها یکی از عواملی هستند که می توانند منجر به انگلهای نواری (Tape Worms) شوند. کک ها می توانند همین الان در پوشش کثیف سگ شما پنهان شده باشند ، اگر از آخرین زمان شستشو و آرایش آن زمان طولانی گذشته باشد. اگر سگ شما دچار مشکل کک می باشد ، می توانید برای رفع این مشکل و از بین بردن این انگلها آن را نزد یک آرایشگر متخصص برده تا آنرا با شامپو و داروهای مخصوص شستشو و درمان کند.

درکنار پوست ، بهداشت ناخنهای سگ نیز امر مهمی است. با کوتاه نگاه داشتن آنها می توانید از انباشته شدن جرمها ، داخل ناخنها جلوگیری کنید، همچنین این کار از چنگ زدن آنها بر روی دست و پای شما و لوازم منزل مانند: مبلمان جلوگیری می کند.

وقتی موهای سگ ، درهم گره خورده و به شکل نمدی در می آید باعث کشیدگی پوست بدن حیوان می شود. برای امتحان موهای خود را محکم بکشید ، حالا تصور کنید این درد را برای روزها و روزها، هفته ها و هفته ها و ماه ها و ماه ها باید تحمل کنید ، پوست قرمز ، متورم ، ملتهب و دردناک می شود. همانطور که گفتیم حیواناتی که درد می کشند معمولاً آنطور که باید رفتار نکرده و دچار تغییراتی در اخلاق و رفتار آنها شده و باعث می شود پرخاشگر و غیر قابل تشخیص شوند و این امر برای خانواده هایی که دارای فرزندان کوچک هستند مناسب نمی باشد ، حتی برای خود شما.

بهتر است آراستن و آریش سگ را از تولگی ( حدوداً 2 ماهگی) شروع کنید تا موقع آرستن سگ ساکت مانده و نترسند.

در صورت نياز به آرايش حيوان خود ، با ما تماس حاصل فرماييد.

بازدید 89788 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 15 مرداد 1394 ساعت 14:10
محتوای بیشتر در این بخش: « آموزشگاه حيوانات دامپزشكي ها »